Wednesday, May 15, 2024
HomeSportScandalul de la meciul CFR Cluj - Sepsi: Laszlo Dioszegi oferă prima...

Scandalul de la meciul CFR Cluj – Sepsi: Laszlo Dioszegi oferă prima triplă jucătorilor după înfrângere

Ultimele momente ale meciului dintre CFR Cluj și Sepsi au fost pline de tensiune și controverse, după ce eroii covăsneni au fost învinși la Gruia cu scorul de 2-1. Sepsi a luptat eroic, rezistând mai bine de o oră cu doi jucători mai puțin pe teren, dar în cele din urmă au fost învinși, iar șansele lor pentru un loc pe podium par a fi slabe.

Reacția lui Laszlo Dioszegi după meciul controversat

Patronul echipei Sepsi, Laszlo Dioszegi, a reacționat imediat după finalul partidei, anunțând că va mări prima jucătorilor pentru determinarea și curajul de care au dat dovadă pe teren. Într-o declarație acordată în direct pentru FANATIK SUPERLIGA, Dioszegi a evidențiat efortul extraordinar al echipei sale.

Laszlo Dioszegi a subliniat: ”Ne-au mai lipsit 15 secunde să facem un lucru nemaiîntâlnit. 60 de minute cu doi oameni în minus pe terenul CFR-ului și era să facem o minune, să nu luăm gol. Am simțit o mare dezamăgire când am luat gol. Nu știu de ce a prelungit cu 6 minute, nu au fost motive, dar nu asta e problema.

În 9 oameni să lupți 60 de minute e ceva. Le dau primă triplă pentru meciul cu FCSB, pentru cum au luptat și atunci, și acum. Aveau primă triplă la victorie cu FCSB, iar la egal aveau 300 de euro. Dar mi-a plăcut cum au luptat și o să le dau 900 de euro.

Nu comentez arbitrajul, dar să fim sinceri, să dai două cartonașe roșii în 30 de minute… Nu s-a mai văzut. Consider că au fost acordate ușor ambele eliminări. Nu acuz arbitrajul, dar eu zic că sunt date ușor ca să nu zic altceva. La Ștefan să spunem că a fost ultimul apărător, dar a fost dat ușor.

Jucătorii au luptat exemplar și jos pălăria în fața lor. Nu m-a dezamăgit nimeni, au luptat ca niște gladiatori. Am reușit să arătăm țării întregii că noi luptăm la fiecare meci, indiferent de adversar”, a adăugat Dioszegi.

De ce Dioszegi nu l-a felicitat pe Gigi Becali

În ciuda victoriei FCSB-ului și a câștigării titlului, Laszlo Dioszegi a dezvăluit motivul pentru care nu l-a felicitat pe Gigi Becali. Este evident că Sepsi se concentrează acum pe viitor și pe posibilele mutări pentru sezonul următor.

Dioszegi a clarificat: ”Fiecare echipă are în vizor câțiva jucători, sper ca și noi să facem în zilele următoare câteva mutări pentru sezonul viitor.

Nu l-am felicitat pe domnul Becali, nu am numărul lui. Eu am spus din vară că ei vor câștiga. Asta ar mai lipsi să-l felicit pe domnul Becali să spună lumea că nu știu ce am făcut, cu Ștefănescu”, a explicat Dioszegi la FANATIK SUPERLIGA.

Trei decizii importante au zguduit prima repriză a partidei CFR Cluj – Sepsi, cu arbitrajul lui Marcel Bîrsan și intervenția VAR prin Sorin Costreie, care au acordat un penalty și două eliminări împotriva echipei oaspete.

Tags: CFR Cluj, Sepsi, Laszlo Dioszegi, FANATIK SUPERLIGA