Sunday, May 5, 2024
HomeSportViciere de rezultat în Oțelul – FCSB! Golul superb al lui Dawa,...

Viciere de rezultat în Oțelul – FCSB! Golul superb al lui Dawa, anulat eronat, a fost urmat de reușita gălățenilor. Video

Fundașul camerunez a reușit să înscrie din „foarfecă” în minutul 88 al confruntării, însă golul a fost anulat pentru că brigada de arbitri condusă Viorel Fluerean a considerat că mingea centrată de Cristi Ganea a depășit linia terenului.

Viciere de rezultat în Oțelul – FCSB! Golul superb al Lui Dawa, anulat eronat

Rezultatul final dintre Oțelul Galați și FCSB, scor 1-1, a fost viciat de o nouă decizie controversată luată din camera VAR, golul lui Joyskim Dawa din „foarfecă” fiind anulat eronat.

În timpul meciului, arbitrul Viorel Fluerean a considerat că Cristi Ganea a centrat pentru fundașul camerunez după ce mingea depășise linia terenului, toată lumea așteptând decizia de la VAR.

Pe reluări, mingea nu a părut să depășească linia terenului cu toată circumferința, însă nici după verificarea fazei la VAR golul nu a fost validat, iar la două minute distanță, gălățenii egalau.